Odliczanie do wynajmu

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Wszystko zaczęło się od planu wyjazdu na imprezę charytatywną mojej fundacji Koper Pomaga w NYC. Myślę sobie… „Skoro już lecę tak daleko i będę wyrabiać ESTA to może by zobaczyć coś jeszcze? Jak zaczęłam analizować plan to pojawił się pomysł rodzinnego wyjazdu, bo i pomoc w NYC się przyda, a tak w 4 osoby wynajmiemy Kampera.”

Nasz plan trasy z powyższego screena: TUTAJ

Aktualizacja artykułu dn.21.08.2022 r. Ogólny post wprowadzający do tej wyprawy znajduje się TUTAJ >>

Ilość stanów w tej podróży

ilość km kamperem przez zachodznie usa

dni samego objazdu punktów z mapy

Planując podróż zaczynam zawsze od lokalizacji miejsc przelotów. Szukanie pod kątem dogodnych dat, długości lotu, przesiadek i cen. Korzystałam z serwisów Skyscanner oraz Momondo. UWAGA: szukaj zawsze w karcie incognito!

ZOBACZ TEŻ: Tipy na tanie planowanie podróży TUTAJ >>

Nasza trasa samolotami to będą 3 loty bez przesiadek: WAW – LAX (Los Angeles) – EWR (Newark w New Jersey koło NYC) – WAW. Bardziej opłacało się zrobić kółko i mieć bezpośrednie loty niż oddawać kampera w innym miejscu. Zwróćcie zawsze uwagę na to czy dany pojazd ma w ofercie opcję One-Way i koniecznie porównujcie ceny. 

Zdecydowałam się na takiego kampera, z Motorhome Republic. Póki co mam link i informacje na jego temat. Bierzemy go 21.09.2022 a oddajemy 4.10.2022. UWAGA: mój plan jest zawsze wypełniony po sufit, jeśli ktoś lubi spokojne zwiedzanie, należy dodać do tego planu więcej czasu. My nie zagłębiamy się czasowo na wszystkie szlaki w Parkach Narodowych, ponieważ dostosowuję trasę do możliwości rodziców i w sumie chyba tylko 2 lub 3 miejsca planuję z siostrą wybrać się na dłuższy spacer w dół i w górę, kiedy rodzice będą mogli odpoczywać na górze z pięknymi widokami.

Prawie 4000 km, ale zakładam, że może do 4000 dojść przebieg to ok 5 pełnych tankowań RV = Recreative Vechicle (w USA nie znają pojęcia kamper i dalej będę mówiła o kamperze RV. 1 pełen bak to 54 galony, a na nim możemy przejechać 500-600 mil. Nasze 4000 km to niecałe 2500 mil. Koszt paliwa jak i kurs dolara idą w górę, planuję więc ok 1400$ na paliwo.

Ważne założenia: 

 • Branie kampera conajmniej dzień po przylocie. My spędzamy najpierw czas od 17.09 do 20.09 i dopiero 21.09 bierzemy.
 • Oddawanie kampera od rana i albo wylot późno (jak my robimy – po 22:30) mając czas na odpoczynek na plaży, zostawiając bagaże w przechowalni na lotnisku, albo wylot lub przelot dalej następnego dnia.

Nasze główne punkty na Trasie:

 • Start w Los Angeles – przez Malibu, Santa Barbara do Morro Bay na nocleg,
 • Następnie przez Big Sur do Doliny Krzemowej,
 • San Francisko – 2 pełne dni,
 • Park Narodowy Yosemite, widoki i spacer pod el Capitan,
 • Mono Lake – jezioro na przystanek i odpoczynek, możliwy nocleg na dziko,
 • Death Valley – Dolina Śmierci, czyli najcieplejsze miejsce na świecie, kierunek m.in. Zabriskie Point, EDIT: z powodu wakacyjnej powodzi przejazd nie będzie możliwy, szukamy innej lokalizacji na tym odcinku.
 • Las Vegas – hotel Circus Circus ma stosunkowo tanie pokoje (1 noc dla 4 osób poniżej 400 zł) i duży parking także RV,
 • Park Narodowy Zion Kanion, UWAGA: jadąc z Las Vegas – zmiana czasu – dodajemy 1h,
 • Park Narodowy Bryce Kanion – który nie jest oficjalnym kanionem, ale ze względu na formacje skalnie, które tak się układają pozostawił takie określenie w nazwie,
 • Kanion Antylopy i Horseshoe Bend i nocleg nad Wahweap Bay, EDIT: Zwiedzamy Lower Canyon (35 metrowe zejście),
 • EDIT: z trasy został usunięty punkt na Monument Valley ze względów czasowych,
 • Grand Kanion – część wschodnia od strony Mather Point,
 • Historyczny odcinek trasy 66: Williams – Seligman – Kingman – Oatman,
 • Joshua Tree – jako przystanek w długiej podróży – trasa widokowa i krótki spacer i odpoczynek przed dalszą podróżą,
 • Na koniec Disneyland w Anaheim i oddanie kampera ostatniego dnia rano, bagaż na lotnisko a następnie chill na plaży.

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ MAPĘ

Zbliżenie na niecałą połowę naszej planowanej trasy. Bardziej widoczne niektóre punkty ułatwią nam omówienie.

Na mapie pokazany odcinek między końcem zwiedzania Doliny śmierci, a dojazdem na zwiedzanie Joshua Tree. widać też odległość od Los Angeles, a powyżej widać park Yosemite na wysokości San Francisco, które mamy dodane do trasy.

Dolina Śmierci – najcieplejsze miejsce na świecie – warte zaplanowania poranne zwiedzanie, wydmy, Badwater, Artist’s Pallet, Zabriskie Point oraz odwiedzenie jednego saloonu w miasteczku w okolicy. EDIT: ze względu na powódź – u nas będzie zmiana miejsca na ten fragment podróży.

Las Vegas – Hotel i kasyno Ciscus Circus – w którym osoby po 18 rż. traktują jak dorosłych, mimo, że przepisy mówią, że w stanie Newada pełnoletni to osoby powyżej 21 rż. Duży parking, poza wynajęciem pokoju dodatkowy tax $37.

Springdale – to miasteczko wypadowe z Shuttle Bus do Parku Zion Kanion, później warto zgłosić większy pojazd w visitor center aby przejechać przez tunel w stronę Bryce.

Park Bryce Kanion to kolejny Park Narodowy, w okolicy dalej na wschód nocujemy w okolicy miejscowości Tropic na dziko.

Page – to miejsce w okolicy Kanionu Antylopy, my wybraliśmy dolny Kanion, po różnych opisach na wielu blogach kolejność jaką miałam do wyboru to było: 1. dolny, 2. kanion X, 3. górny (bardzo zatłoczony).

Następny cel Grand Kanion, tam dojeżdżamy na zachód słońca, potem cały kolejny dzień korzystamy z Shuttle Bus, a następnego dnia odwiedzamy na chwilę miasteczko Flinstonów kierując się do trasy 66.

Od Williams przez Springdale, Peach Springs, Kingman i Oatman – zwiedzamy historyczne odcinki trasy 66 w Arizonie.

Na koniec dojeżdżamy do Joshua Tree już w drodze powrotnej do Los Angeles – trasa panoramiczna i spacer.

Powyższe punkty to bardzo intensywny tydzień naszej wyprawy, dostosowany tylko i wyłącznie pod nasze zainteresowania i przyzwyczajenia podróżnicze. Spokojnie można by ten odcinek robić nie w 7 a nawet w 14 czy 15 dni.

 Poniżej fragment opisywanej wyżej trasy z planem i notatkami, po powrocie będzie uzupełniona o informacje z trasy.

Jeśli jesteś ciekawy/ciekawa planu zwiedzania Los Angeles i San Francisco oraz punktów na przejeździe pomiędzy tymi miastami to przeczytaj więcej TUTAJ >>

Aktualizacja artykułu dn.21.08.2022 r. Ogólny post wprowadzający do tej wyprawy znajduje się TUTAJ >>