Kontakt

Skontaktuj się ze mną

Coaching

Potrzebujesz rady?
Napisz do mnie!

Skontaktuj się

Napisz maila

Email

Wyślij wiadomość

FAQ

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jeśli nie znalazłeś/łaś odpowiedzi na swoje pytanie – napisz do mnie.

Jak zacząć naukę języka?

Jeśli nigdy nie uczyłeś/aś się samodzielnie, jedynie w szkole i na kursach, to zachęcam do wejścia w dział „metody nauki”. Będzie to dział rozbudowywany o nowe artykuły dotyczące samodzielnej nauki, wsparcia pracy własnej równocześnie z pracą na kursie i/lub z nauczycielem oraz wiele innych aspektów.

Ile czasu potrzeba na naukę nowego języka?

Dużo zależy od celu nauki, tego co chcemy osiągnąć i w jakim czasie. Więcej materiałów na ten temat już wkrótce…

Kiedy mogę zacząć naukę kolejnego języka?

W zależności od celu i ilości czasu oraz podobieństwa języków przyjmuje się, że najlepiej gdy poprzedni język (zwłaszcza z tej samej grupy języków) jest już na poziomach B. Są też zdania, że warto poczekać do poziomu C1 z języka nr 1 aby zacząć język nr 2, ale tak jak mówię, każdy ma inne cele i nie powinno się porównywać z innymi osobami.

Jak się zabrać do samodzielnego planowania podróży?

Jeśli dotychczas wszystkie urlopy były kupowane na gotowo z biura, to zapraszam do działu „planowanie podróży”, gdzie poruszam podstawowe tematy związane z planowaniem podróży zarówno krótkiej jak i dłuższej wyprawy.

Jak zaplanować tanią wyprawę?

Dużo zależy od celu podróży. Są kierunki, w których na miejscu przemieszczanie, zwiedzanie i utrzymanie jest tanie. Główne koszty, które generujemy to wtedy przelot i zakwaterowanie. Tutaj cena zależy od naszego wyboru i wielu kompromisów. Tanie loty wiążą się bowiem z przesiadkami, dłuższym czasem oczekiwania oraz mniej dogodnymi godzinami wylotów. W kwestii zakwaterowania jest jeszcze większy zakres możliwości od wynajętego pokoju u kogoś, przez hostele, hoteliki ze śniadaniem po all inclusive.