O mnie  

Podróżowałam od dziecka, najpierw z rodzicami blisko i daleko, potem z harcerstwem po Polsce, później wyjazdy służbowe pozwoliły zobaczyć kawałek świata, aż stało się to pasją i realizowałam swoje kolejne cele.

Pierwsza wielka samodzielnie zorganizowana podróż, odbyta samemu była zarazem realizacją mojego największego marzenia, jakim było odwiedzenie Sydney w Australii i zwiedzenie okolicy. Potem samodzielne planowanie tak mnie wciągnęło, że teraz chętnie podzielę się tym z innymi.

Moje podróże to realizacja własnych wizji, realizowanie się na polu organizacyjnym oraz często spełnianie marzeń. Wybieram zwykle na raz kilka miejsc, które łączę w 1 podróży, bo gdy pokonuję już kawał świata w przestworzach to trzeba jak najlepiej wykorzystać ten czas, ale lubię też krótkie wypady do ciekawych miejsc.

 

Podróże jako realizacja Marzeń

Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi. (Autor nieznany)

Jak już mowa o mnie, to na etapie swojego dzieciństwa miałam okazję zwiedzić Europę, odwiedzić Azję, północną Afrykę i Amerykę Środkową. W czasach harcerstwa i kolejnych pracy miałam też okazję zobaczyć dosyć dużo ciekawych miejsc w Polsce. W jednej z prac miałam też okazję odwiedzić miejsca w Ameryce Północnej. Na celowniku była więc Australia, która była moim wielkim marzeniem, a także Ameryka Południowa, która motywowała mnie do nauki języka hiszpańskiego. I tak powstał projekt „Podróże małe i duże, czyli wyprawa po kontynentach„. 

Oczywiście mam jeszcze wiele planów, między innymi: Kuba, Tajlandia, Singapur, Chile, ciąg dalszy Boliwii, Argentyny czy Meksyku oraz powtórka Australii czy wybranych miejsc USA.

kolekcjoner wspomnień

„Każde miejsce, które odwiedzasz staje się w jakiś sposób częścią ciebie” – Anita Densai

Wyprawa 2018: Cambridge, Toronto, Canada’s Wonderland, Niagara Falls, Lima, Paracas, Islas Ballestas, Huacachina, Cusco, Rainbow Mountains, Machu Picchu, Mexico City, Six Flags Mexico, Teotihuacán, Cancun, Puerto Morelos, Xcaret.

Chcieć
to móc

„Podróżujemy nie po to, by uciec przed życiem, ale by życie nam nie uciekło.” – Anonim

kontynentów

kraje

mórz i oceanów

języków

Jak odkrywam świat

Nowi ludzie

Podróżując zawsze poznaję nowych ludzi. Pomaga w tym często znajomość języków, możliwość uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach czy wycieczkach.

Nowe miejsca

Poznawanie miejsc nie tylko turystycznych, dowiadywanie się o polecane miejsca lokalnych mieszkańców, czy też po prostu powłóczenie się po okolicy, co często kończy się ciekawym odkryciem.

nowe wyzwania

Zwykle wyzwania powodują problemy komunikacyjne lub nieznajomość przepisów. Np. potrzeba załatwienia i rejestracji karty sim, żeby mieć internet lokalny.

Zaplanuj ze mną 

Podróż swoich marzeń

Praca na etacie

Od 2016 roku pracuję jako dyrektor zarządzający w firmie FRAGRANS w Łodzi, która produkuje zawieszki zapachowe z logo klienta. Zapraszam na naszą stronę TUTAJ.

Agencja reklamowa

Od 2010 roku buduję sieć kontaktów i rozszerzam możliwości gadżetów reklamowych z logo, które mogę oferować jako agencja. M. in. mogę pomóc w realizacji produktów, które można wyszukać TUTAJ. Szczególnie polecam długopisy grawerowane COSMO, torby bawełniane z sitodrukiem czy pamięci USB i odzież z logo.

Eventy dla dzieci

Od wielu lat organizuję kinderbale dla dzieci, o których możecie przeczytać TUTAJ. Zapraszamy również do naszej wypożyczalni Wesołe Zaplecze.

Nauka hiszpańskiego

Od 2020 roku zaczęłam w ramach wymian językowych udzielać korepetycji z języka hiszpańskiego, jeśli ktoś jednak chciałby 

Planowanie podróży

Mając na koncie już zarówno kilka większych wypraw na inne kontynenty, jak i wypadów europejskich chętnie pomogę we wszystkich etapach planowania i organizacji podróży. Podstawowe informacje będą umieszczane tutaj na blogu, ale zapraszam także do indywidualnych konsultacji.

Moja językowa historia znajduje się w zakładce „Moje języki„. Postanowiłam załozyć tę stronę, aby uporządkować treści, które produkuję, a mogłyby posłużyć także innym zarówno w nauce języków jak i w planowaniu podróży.