Z początkiem września cena kursu podstawowego wzrosła. Jest to wynik poszerzenia zakresu kursu, a nie tylko tego, że od 2019 roku nie było ani jednej zmiany ceny (tyle wiem, bo wtedy jako ogromny niedowiarek kupiłam pierwszy swój kurs tam). Uwaga dla osób, które czytały poprzednią recenzję: w kursach średnio zaawansowanych cena nie wzrosła, ale od kwietnia 2023 roku nie są prowadzone webinary konwersacyjne z powodu niskiej frekwencji kursantów. Te kursy w przyszłości będą również aktualizowane, poszerzane, a wtedy zapewne cena może ulec zmianie.

Co więc się zmieniło w kursach od podstaw?

  • Kurs trwa obecnie 24 a nie 12 tygodni (oczywiście tydzień organizacyjny nie wlicza się tak samo jak wcześniej).
  • Materiału jest więcej o 50 dialogów, więc ten czas nadal jest wypełniony. Takie rozłożenie w czasie zwiększa szansę na realizację na spokojnie całego materiału bez większych zaległości, co więcej można wybrać tempo trwania kursu, ale póki co nie będzie możliwości przyspieszenia go do 3 miesięcy.
  • Dialogi zwiększają zasób słownictwa, mają szeroki przekrój tematyki i bardzo ułatwią późniejszą komunikację. Mamy dialog w wersji w języku obcym, potem tlumaczenie po polsku, opisane słownictwo i komentarze leksykalno – gramatyczne, do dialogów również można zadawać pytania. Mamy pokoik audio gdzie pierwsze nagranie jest z tłem dźwięków otoczenia a druga wersja audio studyjnego, dużo wyraźniejsza dla początkujących.
  • Zmiana zadań z grupowych na indywidualne, między innymi sprawdzenie kilku mini wyspy (krótkich samodzielnie zbudowanych wypowiedzi na określone tematy).
  • Kosmetyczne zmiany graficzne aplikacji, dodanie spójnej numeracji oraz dodanie obrazków wraz z instrukcją jak można do nich podejść, ponieważ nie są to bezpośrednio obrazki/zdjęcia odzwierciedlające zdanie w fiszce, ale działamy na bazie skojarzeń między zdaniem a obrazkiem. Dany obrazek jest użyty przy 2 zdaniach.
  • Ilość zdań (1200) i fiszek (2400) nie uległa zmianie, a dany obrazek jest przy fiszce na rozumienie i tlumaczenie dla 2 różnych zdań, czyli na kurs przypada 600 obrazków.
  • Drobiazg, ale bardzo pomocny, czyli zmiana systemu numeracji np. dla języka hiszpańskiego od ES-0001 do ES-1200 co znacząco ułatwia w orientacji ile kursu już przerobiliśmy.
  • Inne limity tygodniowe materiału regulujący tempo nauki i puli powtórek. Przy codziennej regularnej nauce nie ma takiego przeładowania materiałem, dzięki czemu nie ma potrzeby już na tygodnie bez nowych fiszek. Materiał jest równomiernie rozłożony co znacznie ułatwia naukę. Wystarczy robić 15 nowych fiszek dziennie aby wyrobić się w czasie kursu.

Decydujemy się na kurs, co musimy zrobić?

Kurs możemy kupić od razu cały na 6 miesięcy albo w 6 równych ratach. 

1 rata = 200 zł x 6 miesięcy = 1200 zł
Kupując z góry cały kurs – 1 miesiąc gratis

Obowiązuje gwarancja satysfakcji, jeśli Ci się nie spodoba, możesz zwrócić kurs, otrzymasz zwrot poniesionego kosztu kursu – potwierdzone w praktyce.

W trakcie wydłużenia kursu został zlikwidowany tydzień próbny, wg mnie to bardzo dobrze – ponieważ jeden tydzień nie miał szansy pokazania wszystkich możliwości. Lepiej wziąć miesiąc i sprawdzić czy to forma dla Was.

Kup na rok - 1 miesiąc gratis

Dodatkowo kod JEZYKOWAPODROZ15 da Wam zniżkę na 15% bez względu czy od każdej kolejnej raty czy od całego kursu. Nie tracicie przy tym gwarancji satysfakcji!

Czyli możecie mieć kurs od podstaw za 850 zł (kupując całość i korzystając ze zniżki).

Po zakupieniu kursu otrzymujecie maila, w którym jest link z instrukcjami gdzie i w jaki sposób pobrać aplikację. Globott działa zarówno na komputerze przez stronę www jak i można pobrać w formie aplikacji na telefon lub tablet zarówno dla Androida jak i iOS, nie jest dostępna jednak w sklepach z aplikacjami, dlatego należy postępować zgodnie z treścią maila.

Następnie czekamy na dostęp do aplikacji, zobaczymy wtedy kurs, czat z innymi kursantami i możliwość zadawania pytań do nauczyciela, ale jeszcze na samym początku nie będzie materiałów do nauki.

Kursy startują co wtorek, natomiast nie ma ścisłego czasu na realizację kursu, można więc uczyć się w swoim tempie.

 

Pierwszy tydzień jest tygodniem organizacyjnym, więc na spokojnie będzie czas na wszystkie dostępy. Potem uzupełniamy swój profil i czekamy na materiały do nauki.

Nauka zacznie się w kolejny wtorek. Więc na spokojnie, wypełniamy w tym czasie profil, robimy test „jaki jest nasz styl nauki” – kurs jest dostosowany tak, aby każdy styl nauki znalazł coś odpowiedniego dla siebie. 

 Jeśli chcesz przeczytać więcej o Stylach Nauki – kliknij TUTAJ >>

 Możesz także od razu wykonać test aby sprawdzić, do którego żywiołu (stylu nauki) jest Ci najbliżej TUTAJ >>

Elementy kursu:

  • Rozumienie. Najpierw uczymy się rozumieć fiszki ze słuchu.
  • Tłumaczenie. Po pewnym czasie zaczynamy odtwarzać poznawane wcześniej zdania.
  • Dialogi. Dodatkowy materiał z komentarzem i audio do pobrania do pracy offline, bo same fiszki działają tylko online.
  • Zadania. Co tydzień kursant otrzymuje wskazówki i informacje co jest istotne na dany tydzień i jaki jest cel danego tygodnia.
  • Nagrody. Za realizację dodatkowych zadań są przewidziane nagrody – warto o nie powalczyć, to dodatkową korzyść, obniżająca realny koszt kursu.
  • Wsparcie. Macie możliwość zadawania pytań do poszczególnych fiszek.

Co skłania wiele osób do wybrania tego kursu? Co się w tym zakresie zmieniło/poprawiło?

  •  Gotowy plan nauki podzielony na dni i tygodnie. Ten aspekt dla wielu osób wcześniej był „przeładowany”, zbyt intensywny. Teraz pomimo dodatkowego materiału w postaci dialogów mamy mniejsze obłożenie fiszkami, więcej czasu na powtórki i możliwość pracy z materiałem bez aktywnego internetu (dialogi mają do pobrania audio jako plik na urządzenie).
  • Powtarzalność nowych słów i form, która utrwala materiał nawet nie wiemy kiedy. Poszerzenie fiszek o obrazki, które pomogą zbudować dodatkowe połączenia w naszej głowie z danym materiałem.
  • Gotowy materiał audio do wszystkich treści w naturalnym tempie mowy, co pozwala potem na rozumienie rodzimych użytkowników języka. W dialogach wersje dialogu z szumem tła oraz czyste nagranie studyjne – wnosi bardzo dużo w późniejsze rozumienie ze słuchu.
  • Możliwość zadawania pytań do fiszek jak i innych pytań do nauczyciela, tutaj nic się nie zmieniło, nadal można – choć osobiście odradzam powtarzanie przy 10 fiszkach tego samego pytania – odpowiedź dostaniecie, gdy fiszka wróci w powtórkach w kolejne dni.
  • Kiedyś motywowała grupa i zadania grupowe, jednak czasy się zmieniły, często kursanci realizowali kurs w swoim tempie i na niektóre zadania nie byli gotowi – uważam że dużą zmianą na plus jest wprowadzenie zadań indywidualnych i nagród za konkretne działania wynikające z efektu pracy i nauki tego konkretnego ucznia a nie średniej zaangażowania całej grupy. I choć miałam okazję 2 razy wygrać sezony w kwalifikacji grupowej (portugalski brazylijski 2019 rok i włoski w 2021 roku) to uważam, że dużo lepszą motywacją będą te zadania indywidualne. Pierwszą z nagród jest na przykład bon na allegro za 15 dni nauki z rzędu – jako motywacja wypracowania nawyku codziennej nauki.
  • Możliwość pracy we własnym tempie. Obecnie mamy 24 tygodnie nauki. System podaje nam pulę fiszek na tydzień. Jeśli mamy opóźnienie, to nadrzędny jest limit dzienny, który wynosi 60 nowych fiszek i do 200 powtórek, ale z doświadczenia powiem, że jeśli nam się to tak skumuluje to potem mamy falami więcej nauki, dlatego lepiej nieco wydłużyć kurs i robić w swoim tempie, a gdy mamy zaległości – zrobić kilka dni na same powtórki bez dokładania nowego materiału. Ja lubię dokładać sobie po 20 nowych fiszek, ale miałam kursy, gdzie robiłam po 30 a nawet po 60 nowych dziennie. Każdy musi potestować kurs i zobaczyć jak mu pasuje najbardziej.
  • Materiał mamy raz na zawsze – dostęp nie wygaśnie. Można kontynuować powtórki po skończeniu kursu, można też wyzerować postępy i przerobić kurs od początku – nie tylko po jego skończeniu, ale i w trakcie. Ja tak robiłam z węgierskim, który jest dla mnie trudny – po przerobieniu puli pierwszych 300 zdań – wyzerowałam kurs i zaczęłam od nowa. To była super powtórka, utrwaliłam materiał i płynnie przeszłam dalej. Ale ja lubię eksperymentować. Jeśli macie jakieś pytania związane z pracą z tymi kursami to chętnie odpowiem i pomogę to zaplanować.

 

Co z mojej wiedzy było zwykle powodem braku zdecydowania, niezadowolenia czy nawet rezygnacji i czy coś się tutaj zmieniło?

  • Niewiedza – wg mnie trochę za mało szczegółowe informacje na stronie opisującej kurs. Myślę, że to wynik tego, że przez lata opisując coś co się dobrze zna pomija się pewne oczywiste aspekty – ale zawsze można zadać im pytanie mailem na info@elemelingua.com lub na ich fb. Pamiętam jak dużo osób przeczytało moją pierwszą recenzję poprzedniej wersji i dlatego szykuję kolejną. Sama zawsze jestem niedowiarkiem – póki ktoś ze znajomych przez brak czasu i problemy finansowe nie zdecydował się na rezygnację jednak z kursu też zastanawiałam się czy aby gwarancja zwrotu kosztu kursu jesli ktoś zrezygnuje się faktycznie potwierdzi. Sama na początku mojego kursu popełniałam dużo błędów, chciałam robić po swojemu i zadawałam mnóstwo pytań, bo nie było to dla mnie oczywiste. Teraz już wiem, co jest istotne a co można modyfikować, dlatego chętnie się tym dzielę, jak i innymi sprawdzonymi materiałami do nauki (u mnie na 2 miejscu są książki z Preston Publishing).
  • Cena – po co płacić kilkaset złotych jak za 1000 fiszek wydawnictwa Edgard, które też posiada audio – zapłacę mniej? A teraz niech każdy pomyśli czy ma jakieś fiszki w domu? Ilu z Was codziennie pilnuje z nimi systemu powtórek odsłuchując audio konkretnej ich puli? Ja przyznam że fiszek mam wiele, ale stosuje je do przeglądania, poszukiwania nowych słów, czasem hurtem puszczę audio, ale nie mam czasu aby planować, oznaczać, segregować i wracać do nich wraz z audio codziennie. Z fiszkami w globocie mogę pracować codziennie, ile chcę, gdzie i kiedy chcę… aplikacja sama za mnie planuje, pilnuje powtórek, a co więcej – mam komentarze gramatyczne i możliwość zadawania pytań w jednym miejscu. Na te pytania na bieżąco odpowiadają nauczyciele, to ich praca. Nie kupujemy więc 1200 zdań i 50 dialogów, ale cały kompleksowy system nauki wraz z zadaniami, gdzie tworzymy własne wypowiedzi i ktoś nam je sprawdza i odsyła z poprawkami, do których możemy zadać pytania.
  • Teoria braku „talentu” – nie ma czegoś takiego jak talent do języków -jest tylko odpowiednia motywacja, systematyczność i dopasowane metody nauki. Tutaj materiał jest podzielony w naturalny sposób i powoli niejako sam wchodzi do głowy. Nawet wolniejsze obecne tempo można jeszcze bardziej zwolnić i zrobić to w swoim tempie – wazne żeby po trochu i do przodu.
  • Brak powitań, narodowości czy kompletu liczebników na początku kursu. Tak – serio niektórym to przeszkadza. Jeśli ktoś zna klasyczne kursy to takie ma uwagi! Ale sami powiedzcie – ile razy w ciągu rozmów używacie nazw wszystkich możliwych państw i ich mieszkańców? Wystarczy często znać kilka, a resztę sprawdzimy jak będzie taka potrzeba. Liczebniki są istotne, ale nie aż tak, obecnie są wprowadzane w trakcie dialogów, które są numerowane i kolejny numer dialogu jest wypowiadany, alemusimy pamiętać, że same liczebniki nam niewiele dadzą jeśli nie umiemy ich użyć w życiowych sytuacjach, a kurs opiera się właśnie o najczęściej używane słowa i zwroty w języku codziennym.

Gdzie można zobaczyć jakie to kursy?

TUTAJ ZOBACZ JAKIE SĄ JĘZYKI >>

Wybierając język, płatność za cały kurs i wpisując kod: JEZYKOWAPODROZ15 – zyskasz 150 zł zniżki.

 

 Jeśli znacie osoby, które chciałyby się uczyć polskiego, a znają angielski zapraszam do wyboru kursu polskiego dla obcokrajowców – już niedługo i tam będzie dostępny kod rabatowy na 10% zniżki: languagetravel do wykorzystania na dowolny kurs TUTAJ >>

Kod na kursy po angielsku (jak wyżej), a także na kursy po portugalsku TUTAJ >> będzie dostępny już od listopada 2023 r.

 

Jeśli macie dodatkowe pytania do tych kursów, pytajcie śmiało w komentarzach! To pierwsza wersja tego artykułu, ale będzie ewoluowała wraz z Waszymi pytaniami czy uwagami, także zachęcam.

 

 Jeśli nie mieliście okazji przeczytać, to zapraszam do lektury mojego gościnnego artykułu na BLOGU ELEMELINGUA: Czytaj TUTAJ >>

Dostępny w 4 wersjach językowych: PL, EN, ES i PTBR.